حقوق و دستمزد

مزایا و معایب نرم افزارهای حسابداری رایگان

امروز استفاده از نرم افزارهای حسابداری رایگان گسترش زیادی داشته و حسابداری سنتی کنار گذاشته شده است. دقت و سرعت استفاده از این نرم افزارهای حسابداری رایگان باعث شده استفاده از این نرم افزارها به روش های سنتی و کاغذی ترجیح داده شود. استفاده از این نرم افزارها مزایا و معایبی دارد که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

چرا باید نرم افزارهای حسابداری را جایگزین روش های سنتی حسابداری نمود؟

استفاده از یک نرم افزار حسابداری رایگان می تواند باعث شود کسب و کار شما به شکل بهینه پیش رود. به طور کلی اتوماسیون، سرعت، پیش بینی، سهولت استفاده، ارزیابی نمودن عملکرد و دیگر موارد را می توان از مهمترین مزایای استفاده از نرم افزارهای حسابداری رایگان دانست. حذف نمودن روش های سنتی و قدیمی در حسابداری مانند استفاده از نرم افزار حقوق و دستمزد اکسل و یا حتی کاغذ و جایگزین نمودن یک نرم افزار ساده و مناسب می تواند تا حد زیادی به پیشرفت شما در کار کمک نماید. کم شدن خطاها، صرفه جویی در مصرف کاغذ را نیز می توان از دیگر دلایل استفاده از این نرم افزارهای حسابداری رایگان دانست. سهولت و سرعت در استفاده از این نرم افزارها باعث شده است که هر روز افراد زیادی حتی در کسب و کارهای کوچک، استفاده از این گونه نرم افزارها را جایگزین موارد دیگر نمایند.

نرم افزارهای حسابداری رایگان

مزایای استفاده از نرم افزارهای حسابداری رایگان

مهمترین مزایا و دلایل استفاده از نرم افزارهای حسابداری به شرح زیر می باشند.

 • وارد کردن همزمان اطلاعات فاکتور و چاپ نمودن آنها در کاغذ
 • حساب مشتری ها را می توان به شکل خودکار به روز رسانی نمود
 • موجودی انبار را به راحتی می توان پیگیری و به روز رسانی کرد
 • می توان به شکل خودکار چک های دریافتی را در حساب ها پیگیری نمود
 • می توان به شکل دقیق کم و کاست های حساب را مشاهده کرد
 • میزان سهام، سهامداران را به شکل دقیق و خودکار تنظیم کرد
 • این قابلیت وجود دارد که سیستم فروش و انبار را یکپارچه سازی نمود
 • کاربرد مهم دیگر آن قابلیت محاسبه حقوق و دستمزد به شکل ساده می باشد
 • می توان گردش حساب مشتری ها و میزان بدهکار یا بستانکار بودن آنها را پیگیری کرد
 • می توان میزان سود و زیان برآورد شده را به راحتی گزارش نمود
 • ارزش سهام هر فرد را به طور دقیق تعیین نمود
 • میزان فروش و بودجه را به طور دقیق تجزیه و تحلیل نمود
 • ارزش افزوده و عوارض را به شکل دقیق محاسبه کرد

نرم افزارهای حسابداری رایگان

تشخیص درست جایگاه افراد در کسب و کار

استفاده از نرم افزارهای حسابداری رایگان به شما کمک می کند که درک درستی از جایگاه خود در کسب و کار داشته باشید، در نتیجه به راحتی می توانید امور مالی خود را پیگیری نمایید. دقیق بودن این نرم افزارهای حسابداری رایگان باعث می شود به راحتی بتوانید تشخیص دهید در هر لحظه زمانی، میزان ورودی و خروجی شما چه میزان می باشد و سرعت گردش آن را نیز متوجه شوید.

صرفه جویی در زمان و پرداختن به کارهای مهمتر

وقتی در بازار کار وارد می شوید و مشغول به کار می شوید، متوجه خواهید شد که زمان تا چه اندازه با اهمیت است. این نیز یکی دیگر از مزایای نرم افزارهای حسابداری رایگان می باشد که تا حد زیادی به صرفه جویی در وقت شما کمک می کنند. پس استفاده از نرم افزارهای حسابداری رایگان به شما کمک می کند تا به سرعت کارهای مربوط به حسابداری خود را انجام دهید و زمان باقی مانده را به کار مهم دیگر خود بپردازید.

نرم افزارهای حسابداری رایگان

دقت بالا در استفاده از نرم افزارهای حسابداری رایگان

یکی از مهمترین مزایای نرم افزارهای حسابداری رایگان، دقت بالا در عملکرد آنها می باشد. در نتیجه با خیال راحت می توانید داده های خود را به آن سپرده و نگران بروز خطا نباشید. کم بودن وجود خطا در این نرم افزارها در پیشرفت آنها نقش زیادی داشته است. همچنین کم شدن حدس و گمان و در ضمن سادگی استفاده از نرم افزارهای حسابداری رایگان نیز در این مورد بسیار کمک کننده می باشد.

نرم افزارهای حسابداری رایگان

قابلیت چند کاربری بودن این نرم افزارها

مزیت بعدی استفاده از نرم افزارهای حسابداری رایگان در چند کاربری بودن آنها  می باشد. به این صورت که می توانید همزمان که شما در حال استفاده از آن می باشید، همکار شما نیز کارهای خود را با آن انجام دهد که این مورد به توسعه کسب و کار کمک بسیاری می نماید.

نرم افزارهای حسابداری رایگان

معایب استفاده از نرم افزارهای حسابداری رایگان

نرم افزارهای حسابداری معمولا به شکل رایگان وجود ندارند. نرم افزارهای حسابداری رایگان که در اینترنت وجود دارند، یا نسخه دموی آن ها جهت آشنایی می باشند و یا اینکه این نرم افزار دارای تاریخ انقضا می باشد که در زمان خاصی ارائه شده است که پس از آن زمان برای استفاده از نرم افزار باید هزینه آن پرداخت گردد. گاهی نیز ممکن است این نرم افزار به شکل قفل شکسته و غیر قانونی در دسترس قرار گرفته باشد که در همه این موارد استفاده از آن می تواند عواقب و خطرات جبران ناپذیری را برای شما به دنبال داشته باشد. گاهی نسخه های کرک شده و رایگان آنها در اختیار کاربران قرار می گیرند که استفاده از آنها، علاوه بر مزایای زیادی که دارد، یک سری معایب نیز به دنبال دارد. در زیر به برخی از معایب استفاده از نرم افزارهای حسابداری رایگان اشاره می شود.

 • عدم وجود پشتیبانی مناسب در استفاده از این نرم افزارها.
 • عدم اطمینان کامل در رابطه با آمار این نرم افزارها و درستی اطلاعات داده شده آنها.
 • ممکن است نرم افزار در هر زمانی از کار بیفتد و اطلاعات از بین برود، که در این حالت کاربر مجبور خواهد بود که اطلاعات خود را مجددا در نرم افزار وارد نماید.
 • این نرم افزارهای حسابداری رایگان زیاد ایمن نیستند و ممکن است از طرف هکرها مورد سوء استفاده قرار گیرند.
 • به روز رسانی پیاپی برای این نرم افزارها وجود ندارد و در نتیجه با سیستم عامل و قوانین جدید سازگار نخواهد بود.
 • نمی توان از تبعات قانونی استفاده از این نرم افزارهای حسابداری رایگان  و حمایت از حقوق مربوط به تولید کنندگان آن  اطمینان داشت و در نتیجه همیشه یک نگرانی در این رابطه وجود دارد.

نرم افزارهای حسابداری رایگان

نرم افزار تنخواه گردان آنلاین فینتو

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن