حسابداری

چرا هر کسب و کار کوچکی به یک نرم افزار حسابداری نیاز دارد؟

در این پست قصد داریم تا بیان کنیم چرا باید برای پیشرفت کارتان از نرم افزار های حسابداری استفاده کنید . ابتدا تعریفی از حسابداری را ارائه می دهیم.

حسابداری چیست؟

حسابداری یکی از مهم ترین قسمت های هر کسب و کاری محسوب می شود در واقع حسابداری زبان کسب و کار است.

قبل از اینکه وارد جنبه های مختلف حسابداری و اهمیت آن در کسب و کار شویم و این که چه نرم افزار های حسابداری ای وجود دارد و کدام نرم افزار حسابداری را باید برای کسب و کار خود استفاده کنیم اجازه دهید تعریف روشنی از حسابداری ارائه دهیم.

حسابداری شامل فرایند جمع آوری،ثبت،طبقه بندی و خلاصه کردن رویداد های اقتصادی بر اساس مدارک مستند است که منجر به استخراج صورت های مالی می شود. در واقع حسابداری ارائه کننده اطلاعات مالی مربوط به یک کسب و کار به استفاده کنندگان مختلف این اطلاعات است.

مدارک و شواهد نشان می دهد حسابداری در جهان در تمدن های مصر،روم و یونان باستان نیز وجود داشته است.در ایران هم در زمان هخامنشی نظام مالی و پولی برای مخارج حکومت وجود داشت.

چرا می گوییم حسابداری زبان کسب و کار است؟

از طریق تهیه گزارش های مالی اطلاعات لازم درباره واحد های اقتصادی در اختیار مدیران،صاحبان سرمایه و اعتبار دهندگان سازمان های مالی و اقتصادی دولت قرار می گیرد از این رو علم حسابداری،زبان کسب و کار هم نامیده می شود.

اهمیت حسابداری و نرم افزار های آن در رشد کسب و کار چگونه است؟

هر کسب و کاری در شرایط فعلی بازار تحت تاثیر موارد متعددی در محیط بازار خود قرار دارد.محدودیت منابع اقتصادی یکی از مهم ترین چالش هایی است که کسب و کار های مختلف با آن درگیر هستند.

امروزه با توجه به نیاز های روز بازار کار استفاده از نرم افزار های حسابداری متناسب با کسب و کارتان می تواند به پیشرفت  کسب و کار شما کمک کند.

با گسترش جوامع بشری،بازار های تجاری نیز گشترش یافته و واحد های تجاری بزرگتر و متعددی پدید آمده اند و به رقابت با یکدیگر می پردازند.سازمان ها برای حفظ مزیت رقابتی خود در محیط پویا و متغیر امروزی باید بتوانند خود را با تغییرات هماهنگ نموده و توانایی پیش بینی و پاسخ گیری در برابر آن ها را در خود ایجاد کند. بدین منظور سازمان بایستی با توجه به شرایط محیطی ارزیابی از وضع موجود و مطلوب داشته باشد تا بتواند مناسب ترین استراتژی را اتخاذ و به مرحله اجرا بگذارد.

مطلب پیشنهادی: چند نکته برای حسابداری کسب و کارهای اینترنتی و کوچک

چند نکته حسابداری برای کسب و کارهای اینترنتی و کوچک

چرا حسابداری یکی از اصلی ترین مواردی است که یک کسب و کار به آن نیاز دارد؟

آموزش حسابداران و وجود موثر آن ها در فراهم آوری اطلاعات مالی دقیق و قابل اعتماد و تجزیه تحلیل این اطلاعات برای توسعه پایدار سازمان ها،دولت و مشاغل مختلف اهمیت فراوانی دارد.وجود اطلاعات دقیق،اعتماد بر انگیز،به موقع و مربوط به فعالیت های اقتصادی نه تنها لازم بلکه حیاتی است.این اطلاعات مالی به وسیله نظام های حسابداری گزارش می شود از این رو تمامی کسب و کار ها به یک مدیریت مالی درست و موثر برای رسیدن به موفقیت نیاز دارند.

نرم افزار های حسابداری چه کارهایی را برای ما آسان تر کرده است ؟

  • نظم دادن به داده ها

با پیشرفت علم حسابداری و ورود علم برنامه نویسی و فناوری اطلاعات و مرتبط شدن این دو باهم نرم افزار های مالی و حسابداری زیادی به وجود آمده اند که می توانند به راحتی همه امور مالی و حسابداری شرکت ها را تنها با وارد کردن اطلاعات انجام دهند و دیگر نیازی به آن هجمه اطلاعات روی هم انباشت شده و صورت های مالی در هم ریخته و بلاتکلیف نیست.تنها کافی است اطلاعات صحیح را به نرم افزار مالی یا حسابداری جامع خود بدهید تا تمام فعالیت های جمع آوری،تجزیه و تحلیل و خروجی های مورد نیاز را به شما بدهد.

  • کمک به انجام فعالیت های شرکت به صورت قانونی:

یک نرم افزار حسابداری می تواند به ما این تضمین را بدهد که تمامی پرداخت ها و بدهی های شرکت در زمان خودش و به موقع پرداخت شود.نرم افزار حسابداری خوب برای پرداخت هایی مانند ارائه بین پرداخت ها،صندوق بازنشستگی،مالیات بر درآمد و … را می تواند در زمان های خود اعلام کند و از روی پرداخت های ما میزان پرداخت مورد نیاز برای هر یک از این موارد کسر و مشخص کند، که همه این موارد ساختار قانونی شرکت را حفظ می کند.

  • کمک به بودجه بندی و برنامه ریزی برای پروژه های آتی:

نرم افزار حسابداری مناسب و کامل به مدیران کمک می کند تا بودجه های خود را به درستی تعیین کنند و برای آینده برنامه ریزی مناسبی داشته باشند.همینطور می تواند به شرکت ها کمک کند تا ضمانت نامه های مالیاتی خود را به درستی تکمیل واسناد بورس خود را آماده کنند.

  • شناسایی مشتریان بد حساب:

یک نرم افزار حسابداری خوب می تواند با کنترل حساب های دریافتی به تحلیل رفتار مشتری به لحاظ باز پرداخت بدهی ها کمک کند.

  • آگاهی از تغییرات بازار:

یک نرم افزار حسابداری خوب می تواند با آگاهی از تغییرات بازار از طریق بررسی تغییرات ناگهانی در هزینه و درآمد فروش دید کلی جامع و خوبی به شما برای ادامه راه بدهد.

نرم افزار حقوق و دستمزد آنلاین فینتو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا