چند روش برای دور کردن استرس در محل کار

چند روش برای دور کردن استرس در محل کار

همه ما در محیط کاری خود با عواملی محاصره شده ایم که باعث می شوند تا به استرس در محل کار و یا بیرون از آن دچار شویم. عوامل اصلی که باعث می شود استرس به سراغ ما بیاید می تواند ناشی از برنامه ریزی اشتباه ، نداشتن برنامه برای کارها ، داشتن ارباب رجوع زیاد و یا پرت شدن حواسمان باشد. در این مقاله قصد داریم تا نکاتی که می تواند به شما کمک کند تا تمرکز خودتان را برروی کار حفظ کنید و از برنامه خود خارج نشوید ، و یا بتوانید راندمان کاری خود را بالاتر ببرید و خستگی کمتری را احساس کنید را بررسی کنیم.

خویشتن دار باشید

یکی از نکاتی که باعث استرس در محل کار می شود، از کنترل خارج شدن اوضاع است. ممکن است ارباب رجوع و یا همکارتان باعث ایجاد تنش شود و این موضوع در شما ایجاد استرس کند. بهترین راه این است که شما از محیط فاصله بگیرید و خویشتن دار باشید. جر و بحث همیشه میان دو نفر رخ میدهد، پس وقتی شما خود را آرام نگه دارید جر و بحث خاتمه می یابد.

ساعتتان را کوک کنید

یکی از راه های کم کردن استرس در محل کار ناشی از حواسپرتی و یا بی برنامگی در کار این است که فواصل زمانی مشخصی برای کار کردن مشخص کنید. بعضی از کارمندان مسئول رسیدگی به چند کار در روز هستند که با کوک کردن ساعت در فواصل زمانی مختلف متوجه خواهند شد که زمان کاری که انجام می دهند به پایان رسیده و باید به کار بعدی رسیدگی کنند. همچنین ممکن است شبکه های اجتماعی حواس شما را از کار دور کند و از کار عقب بمانید و دچار استرس شوید. با کوک کردن ساعت و استراحت دادن به خود در ساعات کاری باعث می شود راندمان کاریتان بالا رفته و کار انجام نشده نداشته باشید.

چند روش برای دور کردن استرس

برنامه ریزی کنید

علاوه بر برنامه ریزی هایی که برای بلند مدت در کار انجام می دهید ، برای ساعات کاری نیز برنامه ریزی کنید. فقط ساعات مشخصی را به خواندن ایمیل ها بپردازید و یا اگر می توانید ساعتی از روز با کسی ملاقات نکنید تا به کارهای دیگر برسید. همچنین در ساعات صرف ناهار سعی کنید کار نکنید و ذهنتان را آزاد کنید. تحقیقات نشان داده است افرادی که در ساعت کاری بدون وفقه کار می کنند ، بازدهی کارشان پایین تر از کسانی است که در روز ساعتی را برای تمرکز کردن و خالی کردن ذهنشان اختصاص می دهند.

یک جمله انگیزشی بخوانید

بهتر است قبل از شروع کردن روزتان یک جمله انگیزشی بخوانید. می توانید جمله ای را که علاقه مند هستید بر روی نمایشگر خودتان بچسبانید تا هر روز هدفتان را به خودتان یاد آوری کنید. گاها در طول روز هدف اصلی خودمان از کار کردن و همینطور هدف اصلی زندگیمان را به خودمان یادآور می شویم و انگیزه برای کار کردن و بیشتر تلاش کردن را بدست می آوریم.

به خودتان اهمیت دهید

سعی کنید که از یک برنامه غذایی سالم پیروی کنید و ساعات خواب خود را منظم کنید. بسیاری از اوقات به دلیل استفاده مواد غذایی نامناسب و یا خواب کم دچار خستگی شدید می شویم و همین موضوع بازدهی مارا کاهش داده و استرس در محل کار را برای ما به همراه می آورد.

سعی کنید لباس های مرتب بپوشید از عطر استفاده کنید و ورزش کنید. زندگی یکنواختی که شما در آن فقط مانند یک ماشین کار کنید و به خودتان نرسید باعث می شود به شما آسیب روحی و جسمی برسد.

مطلب پیشنهادی :۸ نکته مالی برای جوانان

۸ نکته مالی برای جوانان

کلام آخر اینکه همه چیز با تمرین نتیجه خواهد داد و منتظر نباشید که یک شبه به بالاترین نقطه از بازدهی و راندمان کاری برسید. همچنین بهترین فردی که می تواند به شما کمک کند تا استرس در محل کار را کاهش دهید و رو به جلو قدم بردارید خود شما هستید. با جملات انگیزشی و روحیه دادن به خودتان استرس را کم کم دور کرده و  به موفقیت برسید.

فینتو:

فینتو یک سیستم آنلاین برای محاسبه حقوق و دستمزد می باشد.با این سیستم شما به سادگی قادر خواهید بود تا حقوق و دستمزد کارکنان خود را با صرف کمترین زمان و پرداخت کمترین تعرفه ها،محاسبه کنید و فیش حقوقی چاپ کنید. همچنین در سیستم حقوق و دستمزد فینتو می توانید دیسکت بیمه، مالیات و بانک را به سادگی در یافت کنید.منتظر چی هستید! ثبت نام کنید و لذت ببرید.
نرم افزار حقوق و دستمزد آنلاین فینتو

اشتراک گذاری:

1 در مورد “چند روش برای دور کردن استرس در محل کار”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا