منابع انسانی

در مصاحبه ‌استخدام حسابدار چه سوالاتی مهم هستند؟

آشنایی با مهمترین سوالات در مصاحبه ‌استخدام حسابدار

بهترین فرصت برای تجزیه و تحلیل یک نامزد مناسب نقش حسابداری، انجام مصاحبه ‌استخدام حسابدار است. در این جلسه، شما نه تنها در مورد مهارت‌ها و تجارب افراد آگاهی کسب کرده، بلکه با شخصیت و نگرش آنها نیز آشنا خواهید شد. همچنین، با مصاحبه ‌استخدام حسابدار شما می‌توانید به خوبی درک کنید که آیا افراد مصاحبه شونده برای نقش و فرهنگ شرکت شما مناسب خواهند بود یا خیر. بنابراین بسیار مهم است که با پرسش سوالات درست، به برخی از این ویژگی‌ها دست یابید تا در نهایت بتوانید انتخاب صحیحی داشته باشید. ما با تعدادی از شرکا و مدیران از شرکت‌های حسابداری با کیفیت بالا، صحبت کرده‌ایم تا از پرسش‌های آنها هنگام ‌استخدام حسابدار جدید، مطلع شویم. در این پست جهت آگاهی بیشتر شما به بیان مهمترین سوالات جلسه مصاحبه پرداخته شده است. به منظور آشنایی با آنها لطفا تا انتهای متن با ما همراه باشید.

سوالات شناسایی مهارت‌های لازم برای ‌استخدام حسابدار

چه زمانی شما تاثیر قابل توجهی در شرکت حسابداری قبلی و یا آخرین شغل خود داشته‌اید؟

شما ارزیابی می‌کنید: خودآگاهی، مهارت‌های فنی.

با این سوال شما به نامزدهای ‌استخدام حسابدار فرصت می‌دهید که در مورد نقش خود عمیقا فکر کنند، و به خوبی درک کنند که چگونه آنها می‌توانند کار کنند و عمل خود را در مسیر درست انجام دهند.

حتما بخوانید: همه چیز در خصوص مدیریت استراتژیک و فرآیند برنامه ریزی در آن

وضعیت حرفه‌ای خود را زمانی که شما اشتباه کرده‌اید یا در چیزی شکست خورده‌اید، توصیف کنید؟

شما ارزیابی می‌کنید: سطح تجربه، توانایی حل مسئله، خودآموزی، پاسخگویی.

مهم ترین مواردی است که افراد در مصاحبه ‌استخدام حسابدار پاسخ می‌دهند این است که هر عضو تیم شما ممکن است در زمانی خاص دچار اشتباه شود. شما باید به توضیح فرد مصاحبه شونده در مورد چگونگی رسیدگی به خطای خود و آنچه که وی از تجربیات خود آموخته‌ است، توجه کنید. اگر آنها نمیتوانند اشتباه را شناسایی کنند، احتمالا آنها احساس مسئولیت در مقابل پاسخگویی یا خودآگاهی ندارند.

اگر مشتری درخواست چیزی خارج از سطح مهارت شما را داشته باشد، چگونه می‌توانید آن را اداره کنید؟

شما ارزیابی می‌کنید: کار گروهی، تمرکز مشتری.

پاسخی که متقاضی ‌استخدام حسابدار به شما ارائه می‌دهد در مورد نوع حسابداری خود و نحوه برقراری ارتباط با مشتریان، خواهند بود. در واقع، آنها باید بیان کنند که چگونه با احترام با تیم شما ارتباط برقرار خواهند کرد.

شما می‌توانید از کاندیداهای ‌استخدام حسابدار بخواهید که شخصیت خود را در خانه توصیف کنند. ممکن است به نظر می‌رسد که این سوال بسیار عجیب و غریب است، اما به شما کمک می‌کند تا درک کنید که آیا آنها یک شخصیت سازمان یافته دارند یا خیر.

از چه سیستم، برنامه‌ و یا نرم‌افزار حسابداری در گذشته استفاده ‌کردید؟

شما ارزیابی می‌کنید: مهارت‌های سیستم و تکنولوژی.

این سوال یک ترفند نیست، بلکه شما می‌خواهید لیستی از تمامی سیستم‌هایی که کاندیدای ‌استخدام حسابدار تجربه داشته‌اند، با جزئیات مربوط به سطح تخصص آنها را بیابید. اگر یک نامزد از برخی از اپلیکیشن‌ها استفاده کرده است، برای شرکت شما نیز بسیار سودمند خواهد بود. نه تنها آنها، بلکه بسیاری از مهارت‌های تکنولوژی قابل انتقال است و اگر آنها بتوانند مهارت‌های خود را با استفاده از سیستم‌های مشابه شما نشان دهند، احتمالا انتقال تکنولوژی را راحت‌تر می‌کنند.

اگر فردا در شرکت ما استخدام و شروع به کار کنید، اولین چیزی است که برای کمک به رشد ما پیشنهاد می کنید، چیست؟

شما ارزیابی می‌کنید: نوآوری، اعتماد به نفس.

پاسخ به این سوال می‌تواند تا حد زیادی متفاوت باشد. شما لزوما به دنبال بهترین ایده نیستید (هرچند که این اقدام، کار بدی نیست!)، اما در واقع می‌خواهید پاسخی را دریافت کنید که نشان می‌دهد که قبل از مصاحبه ‌استخدام حسابدار در مورد کاندیدای خود و میزان تاثیرگذاری آنها تحقیق کرده‌اید.

با کدام سیستم عامل حسابداری کار کرده‌اید؟

حسابداران باتجربه اغلب با چندین برنامه حسابداری یا سیستم‌های برنامه‌ریزی منابع سازمانی کار کرده‌اند. این سوال به متقاضی ‌استخدام حسابدار اجازه می‌دهد تا آشنایی خود را با بسته‌های نرم افزاری برجسته حسابداری و بازرگانی نشان دهد.

کار با سیستم‌های حسابداری

چگونه از اتوماسیون یا جریان گردش کار برای بهبود فرایندهای حسابداری در مشاغل قبلی استفاده کرده‌اید؟

حسابداران باتجربه یاد می‌گیرند که چگونه با استفاده از ابزارهای پیشرفته مانند نرم افزار حسابداری ابری یا ویژگی‌های نرم افزاری، کار خود را به طور موثرتری انجام دهند. متقاضیان ‌استخدام حسابدار فاش می‌کند که آیا آنها سعی می‌کنند به دنبال روشهایی برای بهبود مستمر فرایندهای خود باشند و یا چگونه از ابزارهایی برای تحقق این هدف استفاده می‌کنند.

وقتی یک مهلت محدود و چندین پروژه حسابداری برای اتمام دارید‌‌، چه کاری انجام می‌دهید؟

مهلت زیادی برای بسیاری از پروژه‌های حسابداری در نظر گرفته شده است و حسابداران ممکن است همزمان بیش از یکجا کار کنند. این سوال مهم به شما بینش لازم را ارائه می‌دهد که چگونه جوینده کار اولویت کارها را تعیین می‌کند و به موقعیت‌هایی با فشار بالا پاسخ می‌دهد.

مطلب پیشنهادی: نحوه‏ محاسبه‏ حقوق و مزایای یک حسابدار

سوالات مصاحبه ‌استخدام حسابدار برای شناسایی نوع شخصیت و مناسب فرهنگی

شغل رویایی شما چیست؟

این سوال میزان جاه طلبی فرد متقاضی برای ‌استخدام حسابدار را تعیین می‌کند‌‌، و اینکه آیا نامزد برای بلند مدت مناسب خواهد بود یا نه. در واقع، این پرسش در مصاحبه ‌استخدام حسابدار یک سوال عالی است که می‌توانید از نامزدهای جوان یا فارغ التحصیلان بپرسید تا علایق و اهداف آنها را درک کنید. همچنین، شما می‌توانید به خوبی بفهمید که آیا آنها واقعا به صورت بلند مدت در شرکت شما باقی می‌مانند یا خیر. نقش رویایی آنها به احتمال زیاد شغلی نیست که برای آن مصاحبه می‌کنند‌‌، اما اگر آنها واقعا بخواهند پلیس شوند‌‌، بهترین گزینه برای استخدام در شرکت شما نیستند.

روز ایده آل خود را در محل کار توصیف کنید؟

پاسخ به این سوال به شما درک ارائه می‌دهد که نامزد شما به چه چیزهایی علاقه‌مند است‌‌، اینکه چگونه تمایل دارد کار کند و آیا برای نقش ‌استخدام حسابدار مناسب است یا خیر؟ شما باید پاسخ این سوال را براساس نقش  استخدام شونده، ارزیابی کنید. اگر روز ایده آل کاندیدای شما شامل تماس زیاد با مشتری باشد‌‌، اما نقشی که برای آن استخدام می‌کنید، شامل جلسات حضوری کمی‌‌ ‌‌است‌‌، ممکن است موقعیت موجود برای آنها مناسب نباشد.

در مورد زمانی بگویید که بسیار بدشانس بوده‌اید یا بی عدالتی را تجربه کرده‌اید؟

در طول زندگی حرفه‌ای هر فردی، برخورد ناعادلانه‌ای وجود داشته است که نحوه برخورد افراد با این مسئله بسیار مهم و گویای شخصیت آنهاست. برای ‌استخدام حسابدار، شما خواهان افرادی هستید که بدون اینکه دیگران را سرزنش کنند و یا متأسف شوند‌‌، با مشکلات بوجود آمده، مقابله کنند. بهترین پاسخ برای این سوال را از کاندیداهایی دریافت خواهد کرد که به خوبی درک کرده‌اند که شکایت کردن ارزش وقت‌گذاری ندارد‌‌، بلکه در عوض باید به شرایط غلبه کرده و به مسیر خود ادامه ‌دهند.

اگر شما بخواهید سه نفر مرده یا زنده را به شام ​​دعوت کنید‌‌، آنها چه کسانی هستند و چرا؟

این سوال به شما اطلاعاتی در مورد علایق و سلایق نامزدهای ‌استخدام حسابدار ارائه می‌دهد و به عنوان یک پاداش به شما کمک می‌کند تا ارزیابی کنید که چقدر آنها می‌توانند به طور مستقل فکر کنند. در واقع پرسش مناسبی است که می‌توانید در اوایل جلسه مصاحبه ‌استخدام حسابدار بپرسید، چرا که می‌تواند به نامزد مورد نظر کمک کند تا آرامش خود را حفظ کرده تا نقاط مشترکی را پیدا کنید.

آخرین رئیس یا همکار شما شما را چگونه توصیف می‌کند؟ نقاط ضعف شما از نظر این افراد چیست؟ 

با این سوال میزان خودآگاهی‌‌ و صداقت متقاضی ‌استخدام حسابدار مشخص می‌شود. بهترین حسابداران از خود و مهارت‌هایشان آگاهی خوبی دارند. این سوال به شما فرصت مناسبی را ارائه می‌دهد تا ببینید یک کاندیدا ‌استخدام حسابدار در مورد خود چگونه فکر می‌کند. این پرسش مهم با توجه به زبان بدن مصاحبه شونده، برای تشخیص میزان صداقت وی مناسب است.

عامل اصلی جذب شما به سمت این موقعیت شغلی چه چیزی بوده است؟

بدانید که کاندیدای شما بیشتر به چه چیزی علاقه دارند، آیا این نقش‌‌، یا چشم انداز کار در شرکت شما برای آنها جذاب بوده است؟ آیا فقط از یافتن شغل مناسب در زمینه حسابداری ناامید شده‌اند؟ آیا واقعا می‌خواهند با شما کار کنند یا اینکه قرار است شغل دیگری نیز داشته باشند؟

عامل اصلی جذب به سمت حرفه حسابداری

چه چیزی باعث می‌شود هنگام کار با دیگران بیشترین تأثیر را داشته باشید؟

کار گروهی سنگ بنای بسیاری از روش‌های حسابداری است‌‌، بنابراین اندازه‌گیری اینکه نامزد ‌استخدام حسابدار با تیم فعلی شما چگونه کار خواهد کرد، بسیار مهم است. بهترین پاسخها با ارائه مثالهایی پشتیبانی می‌شود و به وضوح نشان می‌دهد که داوطلب می‌تواند با دیگران همکاری خوبی داشته باشد.

سخت‌ترین قسمت کار در یک تیم برای شما چیست؟

کارکنان علاوه بر درک نقاط قوت و ضعف خود‌‌، باید از هوش هیجانی مناسبی برای تأکید بر دیگران برخوردار باشند. اگر یک نامزد بتواند نشان دهد که می‌تواند سبک‌های مختلف اجتماعی را درک کند‌‌، احتمال اینکه آنها در تیم شما قرار بگیرند، زیاد است.

خود را در سه کلمه توصیف کنید؟

این سوال منجر می‌شود تا نامزد ‌استخدام حسابدار نظرش را در مورد خود با شما به اشتراک بگذارد. با درخواست از آنها برای محدود کردن این سه کلمه‌‌، از آنها می‌خواهید که سریع فکر کنند و به نوعی پاسخی ارائه دهند که ممکن است از قبل آماده آن نباشند. این پاسخ همچنین به شما نشان می‌دهد که از نظر آنها مهمترین ویژگی‌هایشان چیست، زیرا همیشه پاسخی را ارائه می‌دهند که فکر می‌کنند می‌خواهید بشنوید. شما می‌توانید این خصوصیات را با ویژگی‌های مورد نظر در کاندیدای ایده‌آل خود مقایسه کنید.

در مورد مانعی که با آن روبرو شده‌اید و چگونگی غلبه بر آن صحبت کنید؟

شما حسابدارانی می‌خواهید که اگر با چالشی روبرو شوند، سرشان را بالا نگه دارند و با واکنش به دنبال راه حل مناسب باشند. در اینجا لزوما به قهرمان داستان احتیاج ندارید، بلکه به حسابداری نیازمند هستید که به حیطه کاری خود مسلط باشد و بر شرایط سخت غلبه کند.

چگونه می‌توانید با آخرین روند صنعت حسابداری به روز شوید؟

با این سوال شما ارزیابی می‌کنید: ابتکار عمل، توانایی مقابله با تغییر، تمایل به یادگیری.

صنعت حسابداری به صورت مداوم در حال تغییر است، بنابراین شما می‌خواهید از هر چیزی که نامزد ‌استخدام حسابدار بر آن تاثیر ‌‌می‌گذارد و نحوه کار آنها آگاهی کسب کنید. بهترین کاندیدا برای شما افرادی هستند که به طور منظم به روز ‌‌می‌شود و دارای اشتیاق واقعی برای تغییرات ایجاد شده در صنعت حسابداری هستند.

چرا باید شما را استخدام کنیم؟

با این سوال شما ارزیابی ‌‌می‌کنید: دیدگاه‌‌ها‌ و مهم‌ترین مهارت‌‌ها‌ و نگرش‌‌ها‌.

از این سوال استفاده کنید تا درک کنید که چرا کاندیدای ‌استخدام حسابدار معتقد است ‌‌که می‌تواند نقش موثری در شرکت شما داشته باشد و سپس با سوالات بیشتر عمیق‌تر ‌شوید. شما باید بدانید که چرا آنها بر این باور هستند که مهارت‌‌ها‌ یا تجربیاتشان، برای شما مناسب هستند.

راه ترجیحی شما برای برقراری ارتباط با مشتریان چیست؟

شما ارزیابی ‌‌می‌کنید: توانایی یا سازگاری با فرایندهای موجود.

کدام راه برقراری ارتباط با مشتری را ترجیح می‌دهید: ایمیل، تماس‌‌ها‌ی تلفنی و یا جلسات چهره به چهره؟ در حالی که تقریبا تمام حسابداران باید با اشکال مختلف ارتباطات با مشتری راحت باشند، در مصاحبه ‌استخدام حسابدار، شرکت شما باید اطمینان حاصل کنید که هر کدام از کاندیدا با کدام روش ارتباطی کارها را انجام ‌‌می‌دهند.

برخورد با کدام گروه از مشتریان در گذشته واقعا برای شما دشوار بوده است؟

شما ارزیابی ‌‌می‌کنید: توانایی مقابله با شرایط دشوار، تمرکز مشتری.

حسابداران هر روز با مشتریان مختلف برخورد ‌‌می‌کنند. شیوه‌ای که آنها با مشتریان برخورد ‌‌می‌کنند، ‌‌می‌تواند بسیار مهم باشد، زیرا به شما کمک خواهد کرد که نگرش آنها را در شرایط دشوار را بررسی کنید. به عبارتی، شما باید مطمئن شوید که چنانچه برخورد با مشتری برای آنها آسان نیست، چگونه مشکل را حل خواهند کرد.

چه چیزی باعث شد تصمیم بگیرید تا به یک حسابدار تبدیل شوید ؟

شما ارزیابی ‌‌می‌کنید: انگیزه، مناسب برای نقش.

انگیزه شما برای کاندیدای ‌استخدام حسابدار چیست؟ آیا آنها در مورد کمک به مشتریان و کسب و کار خود مراقبت ‌‌می‌کنند، آیا آنها عاشق کار خود هستند، یا فقط مجبور به انجام کار حسابداری ‌‌هستند، زیرا در این صورت نمی‌توانند به خوبی عمل کنند؟ در واقع، شما باید مطمئن شوید که انگیزه‌‌ها‌ی آنها با ارزش‌‌ها‌ی شما و نقش موردنیاز برای مصاحبه یکسان است.

هیچ مصاحبه‌ ‌استخدام حسابدار نباید فقط شامل تمام سوالات ذکر شده در اینجا باشد. سوالات دقیقی که شما باید بپرسید، به موقعیتی که استخدام ‌‌می‌کنید بستگی دارد. در مورد مهارت‌‌ها‌ی خاص و ویژگی‌‌ها‌ی منحصر به فردی که ‌‌می‌خواهید در نامزد ایده‌آل خود پیدا کنید، بپرسید. در واقع، سوالاتی را که به شما کمک ‌‌می‌کند تا آنها را بهتر ارزیابی کنید، در لیست خود قرار دهید. اگر شما برای یک نقش مدیریت حسابداری مصاحبه ‌‌می‌کنید، سوالات شما ممکن است بیشتر در حیطه سبک سازمان است، در حالی که اگر برای ‌استخدام حسابدار تلاش می‌کنید، سوالات شما باید بیشتر در حوزه فنی باشد.

مهم است که شما سوالات اصلی را از تمام کاندیداهای ‌استخدام حسابدار بپرسید. این امر شما را قادر ‌‌می‌سازد تا پاسخ‌‌ها‌ را با یکدیگر مقایسه کنید و تصمیم بگیرید که چه کسی بهترین فرد برای ادامه روند، رفتن به مصاحبه مرحله دوم و در نهایت استخدام خواهد بود.

شرکت خود را به بهترین شکل مدیریت کنید

هر مدیر خوب نیازمند ابزاری قدرتمند است تا بتواند مجموعه خود را به بهترین شکل مدیریت کند. مجموعه نرم افزار مالی و منابع انسانی فینتو ابزاری قدرتمند است که می تواند به مدیران در کنترل کارمندان و محاسبه حقوق و دستمزد آنها کمک کند.

شما همیشه یک مدیر لایق هستید و باید بهترین ها برای شما باشد. با استفاده از نرم افزار مالی و منابع انسانی فینتو کار مدیریت خود را بسیار آسان تر کنید.

نرم افزار مالی و منابع انسانی فینتو

منبع: karbonhq

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا