حسابداریگزارش های حسابداری

دانلود رایگان فایل اکسل صورتهای مالی نمونه جدید و نمونه قدیم

فایل اکسل صورتهای مالی فرموله شده

برای تهیه صورتهای مالی خود می‌توانید از فایل اکسل صورتهای مالی نمونه موجود در سایت فینتو استفاده کرده و صورت های مالی را از لینک زیر دانلود کنید.

توجه داشته باشید که از سال ۱۳۹۸ صورتهای مالی نمونه جدید ارائه شد که می‌توانید در فایل دانلودی خود هر دو نمونه جدید و نمونه قدیم را در قالب اکسل مشاهده کنید که تمامی آنها فرمول دهی نیز شده اند.

تعریف کوتاه صورت مالی و صورتهای مالی اساسی

صورتهای مالی: در اصل، صورت های مالی یک شرکت نتیجه فعالیت‌ها، سود، زیان و … می‌باشد که در طی یک مدت زمان خاص جمع آوری شده و طبق اصول تنظیم می شوند.

صورت های مالی برای صاحبان شرکت‌ها بسیار کمک کننده و مهم است و ضمن این که شما را با روند کاری شرکتتان آشنا می کند، می تواند به شما دیدی درباره چگونگی برنامه ریزی در مورد آینده شرکت بدهد که بر اساس سود و زیانی که تاکنون داشته‌اید، چگونه باید برای سال های بعدی فعالیت شرکت برنامه ریزی داشته باشید.

صورت های مالی اساسی: اما در بین صورت های مالی که موجود هستند، چند مورد از اساسی‌ترین صورت های مالی هستند که حتما می بایست در گزارش های مالی درج شده و تنظیم شوند. این صورت های مالی اساسی شامل ترازنامه، صورت سود و زیان، صورت سود و زیان جامع و صورت جریان وجوه می باشند. معمولا این موارد در همه صورت های مالی وجود داشته و به ارزیابی دقیق تر شما از روند کاری شرکت کمک بسیاری می کند.

اگر نیاز به توضیحات بیشتر درباره صورتهای مالی و تعربف صورتهای مالی اساسی دارید دارید می‌توانید به مقاله زیر مراجعه کنید.

مطلب پیشنهادی: صورت مالی چیست و صورتهای مالی اساسی کدامند؟

بخش های مختلف فایل صورتهای مالی با تمامی فرمولها

  • صورت وضعیت مالی ( ترازنامه )
  • جریان های نقدی فایل اکسل و خام صورتهای مالی نمونه
  • صورت سود و زیان
  • صورت صود و زیان جامع
  • حقوق مالکانه

رمز فایل: finto.ir

دانلود رایگان فایل اکسل صورتهای مالی

شرکت خود را به بهترین شکل مدیریت کنید

شما همیشه یک مدیر لایق هستید و باید بهترین ها برای شما باشد. با استفاده از نرم افزار مالی و منابع انسانی فینتو کار مدیریت خود را بسیار آسان تر کنید.

نرم افزار مالی و منابع انسانی فینتو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا