معرفی پر سود ترین کسب و کارهای خانگی برای خانمها و آقایان

پر سود

پر سود ترین کسب و کار خانگی کدم‌اند؟

مشاغل خانگی امروزه کم نیستند و افرادی هم که تمایل دارند به موفقیت برسند و برای خود درآمدی داشته باشند در تلاش هستند که مناسب ترین شغل خانگی پر درآمدی را مطابق قابلیت های خود راه اندازی نمایند. با ملاحظه به اوضاع اقتصادی موجود افراد خیلی کمی به شغل های دولتی با حقوق کم روی می آورند. افراد مبتکر و خلاق خصوصاً بانوان در تلاشند که مشاغل خانگی پر درآمدی را راه اندازی نمایند. در کشور ایران مشاغل خانگی متعددی وجود دارند که می تواند بر پایه مشاغل فیزیکی، تولیدات، آنلاین و… پی ریزی شوند، ولی به چه صورت می توان این مشاغل را راه اندازی نمود و از آن ها درآمد پرسودی کسب کرد؟

برای این عمل بایستی گام به گام پی ریزی پر سود ترین کسب و کارهای خانگی را بدانید تا بتوانید بدین وسیله مناسب ترین راه را جهت رسیدن به موفقیت و سربلندی سپری کنید. چنانچه شما هم جز کسانی هستید که تمایل دارید شغل موفقی برای خود و اطرافیانتان داشته باشید می توانید معلومات با ارزشی را از این مقاله کسب نمایید و سیر پیشرفت و ترقی خود را به حداقل برسانید.

پر سود ترین کسب و کار خانگی

پر سود ترین کسب و کارهای خانگی با ارائه طرح پیشنهادی مطلوب

پرسود ترین کسب و کارهای خانگی معمولاً نیازمند ایده مطلوب هستند. این شیوع جهت آغاز هر گونه حرفه ای عمل خواهد کرد، ولی همان گونه که ما بر روی کسب و کار واقع شده در منزل فوکوس می کنیم پرسش این است: با این توانایی، قابلیت و استعداد ها چه نوع حرفه ای را می توانیم آغاز کنیم؟

گام به گام پی ریزی یک شغل خانگی پر درآمد نشان می دهد که ایده پردازی در آغاز کار بایستی به شکل تخصصی صورت گیرد تا بتوانید تبحر ها و قابلیت های خود را کنار هم بگذارید و با تلفیقی از این دو، طرح پیشنهادی ایده آلی جهت به راه انداختن پر سود ترین کسب و کار خانگی عرضه نمایید. طرح پیشنهادی مناسب بیشتر از نیمی از راه را برای شما هموار می سازد. امکان دارد بخواهید بر روی یک طرح پیشنهادی فوکوس نمایید یا اینکه چند طرح پیشنهادی متنوع در ذهن داشته باشید که هر یک را مورد ارزیابی قرار دهید.

هر چند امکان دارد طرح پیشنهادی شما ایده آل و پر درآمد به چشم آید یا همه قابلیت های مدنظر خود را در آن مشاهده کنید. ولی بهتر است ابتدا آن را به شیوه امتحانی و در ظرفیت کوچکتر انجام دهید. مسلما راه اندازی یک کسب و کار تولیدی با تردد و شلوغی بسیار در منطقه مسکونی سبب ایجاد مشکلات و درگیر شدن با همسایه ها را به همراه خواهد داشت. بدین جهت بایستی موقعیت محل کار خود را مدنظر قرار دهید و از طرح های پیشنهادی استفاده نمایید که مسئله ای جهت اعمال آنها در منزل نداشته باشد.

شما می توانید نخست فعالیت خود را در گنجایش کمتر انجام دهید سپس بازخورد آن را مورد ارزیابی قرار دهید. بنابراین از انجام طرح پیشنهادی خود اطمینان بیشتری پیدا خواهید کرد، حتی متوجه می شوید که سودآوری شما در کدام بخش کسب و کارتان واقع شده است و چه طبقه ای معمولاً از خدمات شما استفاده می کنند.

پر سود ترین کسب و کارهای خانگی برای بانوان

پر سود ترین کسب و کارهای خانگی برای بانوان کدام است؟

به راه انداختن شغل خانگی برای بانوان بیش از مردان سودبخش است. چرا که در این شرایط بانوان می توانند زمان را بیشتری در خانه سپری کرده و به تربیت و آموزش فرزندان خود بپردازند. بی اینکه مجبور باشند خارج از خانه و مدت زمان زیادی را در ترافیک و خیابان های شلوغ بسر ببرند. در این صورت با خیالی راحت و بی هیچ تشویش و ناراحتی به امور اقتصادی خود در منزل می پردازند. در ادامه این مبحث می خواهیم به معرفی پر سود ترین کسب و کارهای خانگی برای بانوان بپردازیم.

مناسب ترین کسب و کار خانگی پر درآمد برای بانوان عبارتند از: پخت و پز غذای خانگی، صنایع دستی مانند، کیف، کوله، گردنبند و دستبند ماه تولد، بسته بندی انواع مواد غذایی، تهیه ترشی و مربای خانگی، شیرینی و کیک پزی، تولید جعبه های کادویی، پرورش قارچ، گیاهان خانگی، درست کردن عروسک و…

ملاحظه نمایید چنانچه تمایل دارید پخت و پز غذا های خانگی یا پخت انواع کیک و شیرینی و درست نمودن انواع ترشیجات و … را به منزله کسب و کار خانگی انتخاب نمایید بایستی پیش از آن با مسئول فروشگاه های شیرینی فروشی یا مسئول تهیه غذا و دیگر مراکز فروش مواد غذایی در سطح شهر جهت فروش فراورده های غذایی خود وارد گفتگو شوید.

به این موضوع نیز توجه نمایید که در منزل نمی توانید به خیاطی یا آرایشگری بپردازید چرا که امکان دارد سبب سر و صدا و ناراحتی همسایه شوید. در این صورت این دو کسب و کار جزء شغل های خانگی به شمار نمی آیند. بهتر است بدانید که ارتباط کسب و کارهای خانگی به بازار به وسیله برقراری ارتباط با مارک های مورد توجه و معتبر و سعی برای برندسازی فرآورده های کسب و کارهای خانگی به تحقق می رسد.

پر سود ترین کسب و کارهای خانگی برای آقایان

پر سود ترین کسب و کارهای خانگی برای آقایان

خیلی از مردان مخصوصا طبقه جوان مانند دانشجویان و نوجوانان که نمی توانند کل زمان خود را صرف انجام کاری نمایند، می توانند به واسطه پر سود ترین کسب و کارهای خانگی در آمد چشمگیری را به جیب بزنند. حتی خیلی از آقایان مشاغل خانگی را به منزله شغل دوم و روشی جهت بالا بردن درآمد خود می دانند.

 • چاپ سیلک

این کار یکی از محبوب ترین و پر سود ترین کسب و کارهای خانگی برای آقایان است. آموزش آن خیلی راحت بوده و احتیاج به محیط خیلی کمی دارد. جهت به راه انداختن این کار ضروری است فقط یک سیستم خودکار یا دستی چاپ سیلک خریداری نمایید و به چاپ مدل ها و طرح های سفارشی کاربران بر روی خودکار، لباس، لیوان، کیسه های نایلونی و… بپردازید.

 • طراحی و پشتیبانی سایت

طراحی و پشتیبانی سایت از دیگر مشاغل خانگی پرسود برای مردان به حساب می آید. فقط با بکارگیری از یک سیستم رایانه و اینترنت می توانید وب سایت مورد نظر خود را پی ریزی نمایید و بدین وسیله از این راه درآمد کسب نمایید. ولی ضروری است حتما علم کافی در خصوص طراحی سایت را داشته باشید. همچنین شما می توانید در منزل به منزله نیرو کار به استخدام موسسات دیگر در آیید و بدین وسیله درآمد کسب نمایید.

 • ترجمه

چنانچه به یکی از زبان های خارجی نظیر انگلیسی، فرانسه، آلمان، ترکی استانبولی و … مسلط هستید، به راحتی می توانید به ترجمه متون مختلف بپردازید و در منزل بدون هیچ سرمایه اولیه ای کسب درآمد نمایید.

 • ویراستاری

ویراستاری هم یکی از پرسودترین کسب و کارهای خانگی به شمار می آید که به سرمایه اولیه و لوازم ویژه ای احتیاج ندارد و این کار می تواند دربردارنده ویراستاری صرفا علمی، ادبی یا هر دو مورد باشد.

 • پرورش گیاهان دارویی و زینتی

پرورش گیاهان دارویی یا زینتی یکی از پرسود ترین کسب و کارهای خانگی برای آقایان است که در حال حاضر به دلیل دوری اشخاص از طبیعت حائز اهمیت است. چنانچه محیط کافی جهت کاشت و حفظ گیاهان دارویی و یا زینتی دارید می توانید با فروش آنها به سود قابل قبولی به دست یابید. همچنین با پرورش قارچ هم می توانید به بهترین درآمد دست یابید.

 • پرورش بلدرچین

این کار هم می تواند یکی از کسب و کارهای خانگی مطلوب برای آقایان باشد ولی احتیاج به مقداری سرمایه اولیه جهت تهیه قفسه، دانه و جوجه دارد و بایستی محیطی کوچک نظیر حیاط برای نگهداری جوجه ها داشته باشید.

مطلب پیشنهادی: روش‌های سرعت بخشیدن و ‌افزایش فروش در کسب و کارها

نکات مهم در خصوص راه اندازی پر سود ترین کسب و کارهای خانگی

نکات مهم در خصوص راه اندازی پر سود ترین کسب و کارهای خانگی

نکاتی که بایستی در مراحل متنوع راه اندازی پر سود ترین کسب و کارهای خانگی به آن توجه نمود عبارتند از:

 • امکان دارد برخی از مشاغل احتیاج به اخذ مجوز از نهاد های متنوع را داشته باشند. به ویژه مشاغل خانگی که مرتبط به مواد غذایی می باشند. چنانچه تمایل دارید به صورت تخصصی کار کنید نخست بایستی مجوزهای ضروری را اخذ نمایید و ضوابط و قوانین فعالیت برای هر شغلی را رعایت نمایند.
 • تبلیغ نمودن را اصلا از یاد نبرید، مسلما هر چه بیشتر دیده شوید کسب و کار شما هم بیشتر دیده می شود و در این صورت فروش بیشتری هم خواهید داشت. این عمل با تبلیغ به جا و تاثیر گذار برای شما قابل اجرا است.
 • چنانچه تمایل دارید یک شغل با دوام و ماندگار را راه اندازی نمایید بایستی نرخی را روی فراورده های خود بگذارید که نه چندان کم باشد که دستخوش زیان شوید نه آنچنان زیاد که مشتری های خود را بطور کامل از دست بدهید. همواره فروش زیاد با سود کم سبب دوام هر چه بیشتر شغل شما می شود.
 • با ملاحظه به اینکه شرایط اقتصادی حال حاضر زیاد مناسب نیست لازم است به فکر یک شغل دوم در خانه باشید. حتی بانوان خانه دار هم می توانند گام به گام اعمال یک شغل خانگی را سپری نمایند و به سودآوری مطلوبی برسند.
 • در این حالت احتیاجی به پرداخت هزینه های اضافی نظیر پرداخت اجاره محل و… را نخواهید داشت و سود کسب شده را به صورت تمام و کمال می توانید در مسیر پیشرفت شغل خود صرف کنید.
 • پر سود ترین کسب و کارهای خانگی امروزه زیاد می باشند و بایستی جامعه را به جهتی سوق داد که هر فردی در بهسازی اقتصاد خانواده و در نتیجه جامعه بتواند تاثیر بسزایی داشته باشد.
 • چنانچه مهارت ها و قابلیت های خود را مورد ارزیابی قرار دهید به آسانی می توانید یک طرح پیشنهادی خوب را از میان صد های طرح پیشنهادی پر درآمد جهت شغل خانگی انتخاب نموده و آن را اجرا نمایید.
 • بهتر است پیش از آغاز شغل در حد کلان، آن را در ظرفیت کمی آزمایش کنید و بدین صورت شغل خود را در مرحله آزمایش مورد بررسی قرار دهید تا از میزان سود دهی آن مطلع شوید.

مطلب پیشنهادی: مراحل راه اندازي کسب و کار با بهينه ترين سرمايه

مزایا و فواید پر سود ترین کسب و کارهای خانگی

از مزایای پر سود ترین کسب و کارهای خانگی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاهش هزینه ایاب و ذهاب

 هر نوع کسب و کاری را که بخواهید در سطح شهر انتخاب نمایید هزینه هایی نظیر هزینه رفت و آمد دارد که بایستی آن را پرداخت کنید. در صورتی که کسب و کارهای خانگی این هزینه ها را ندارد چرا که در منزل کار خود را به مرحله اجرا در می آورند. مسائلی نظیر ترافیک و خطرات تردد را هم ندارد.

 • کار در فضای آرام خانه

از فواید مشاغل خانگی می توان به این مورد نیز اشاره کرد که در فضای امن و ارام خانه و در کنار خانواده مبادرت به انجام فعالیت خود می کنید و بسیار راحت و با ایمنی کامل به فعالیت خود در خانه می پردازید.

 • کمک گرفتن از اعضای خانواده

در انجام کار خود چنانچه به کمک احتیاج داشته باشید می توانید از افراد خانواده یاری بگیرید. با همیاری اعضای خانواده می توان کار را خیلی زود به اتمام رساند و تحویل مشتری داد.

 • توسعه فرهنگ کار در خانواده

از دیگر مزایای پر سود ترین کسب و کارهای خانگی توسعه فرهنگ کار در خانواده است. امروزه متاسفانه یک فرهنگ نادرست در اجتماع در حال ترویج است و آن هم انتظارات بی جا و زیاد فرزندان و خودداری از کار و کوشش است. کسب و کارهای خانگی افزون بر تغییر دیدگاه افراد خانواده سبب رواج و گسترش فرهنگ کار و جدیت در میان افراد خانواده می شود. فرزندان افزون بر اینکه با دیدن پدر و مادر در منزل احساس خوبی دارند با دیدن جدیت آنها برای بدست آوردن درآمد، ارزش و جایگاه مشاغل و کوشش را از نزدیک می آموزند.

 • آغاز فعالیت با کمترین امکانات

همانگونه که می دانید با حداقل بودجه و ابزارآلات می توان فعالیت خود را شروع کرد و حتی احتیاجی به دفتر کار، منشی و … ندارد. با گذشت زمان با بالاتر رفتن درآمد می توان ابزارها و امکانات دیگری را به کار خود اضافه نمود.

حتما بخوانید: توصیه های مالی برای کسب و کار های کوچک

بهترین نرم افزار حسابداری آنلاین

مجموعه نرم افزار مالی و منابع انسانی فینتو یک سیستم تحت وب و آنلاین است که شامل خدماتی از جمله سیستم حضور و غیاب، حقوق و دستمزد، تنخواه گردان و حسابداری آنلاین می‌شود. آنلاین بودن خدمات فینتو باعث می شود تا کاربران علاوه بر امکان دسترسی آسان از هر مکان و در هر زمان، هزینه های کمتری نسبت به سیستم های قدیمی بپردازند.

با نرم‌افزار حسابداری آنلاین فینتو، شما به راحتی می‌توانید با نرم‌افزارهای پیچیده خداحافظی کنید و مدیریت تمام نیازهای کسب و کار خود را با یک راه حل حسابداری ساده انجام دهید. فینتو به عنوان نرم‌افزار مبتنی بر ابر، مزایای بیشماری دارد که برای آگاهی بیشتر می توانید به صفحه زیر مراجعه کنید.

نرم افزار حسابداری آنلاین فینتو

اشتراک گذاری:

1 دیدگاه دربارهٔ «معرفی پر سود ترین کسب و کارهای خانگی برای خانمها و آقایان»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا