حسابداری با نرم افزار حقوق و دستمزد اکسل

نرم افزار حقوق و دستمزد اکسل

نرم افزار حقوق و دستمزد اکسل، یکی از نرم افزارهای متنوع ارائه شده برای حسابداری می باشد. با این نرم افزار می توان به راحتی فعالیت های مربوط به حسابداری و نیز مدیریت مالی را انجام داد. استفاده از این نرم افزار بسیار گسترش یافته است و هر روز حسابداران زیادی آن را به کار می گیرند. در ادامه با این نرم افزار حقوق و دستمزد اکسل بیشتر آشنا خواهید شد.

چرا باید از نرم افزار حقوق و دستمزد اکسل استفاده کرد؟

پاسخ این سوال بسیار ساده می باشد. به طور کلی محیط کار نرم افزار اکسل ساده است و در عین حال امکانات زیادی نیز دارد، در نتیجه می توان به راحتی، با سرعت و به دقت محاسبات را انجام داد. استفاده از کتابخانه توابع مالی در این نرم افزار معروف، به کاربر خود امکان می دهد که کارهای خود را سیستمی و منظم پیاده سازی نماید. اکسل در کنار داشتن محیط ساده خود، فضای کار قدرتمندی دارد که امکان برنامه نویسی با زبان VBA نیز از قابلیت های آن می باشد. پس اگر کاربر حس کند جایی نیاز است که کد مربوطه را دستی وارد نماید، به راحتی این عمل را انجام داده و از این نرم افزار پیشرفته نهایت استفاده را ببرد.

نرم افزار حقوق و دستمزد اکسل

جای ثابت نرم افزار حقوق و دستمزد اکسل در حسابداری

در سال های اخیر، انواع نرم افزارهای مربوط به حسابداری بوجود آمده اند، اما نرم افزار حقوق و دستمزد اکسل همچنان جای قبلی خود را حفظ کرده است و بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. محاسبه های بسیار پیچیده را می توان به آسانی با این نرم افزار انجام داد و شاید این امر دلیلی بر محبوبیت نرم افزار حقوق و دستمزد اکسل باشد. در نتیجه با از بین رفتن حسابداری سنتی، یادگیری کار با این نرم افزار محبوب به تمام حسابداران توصیه می شود. حسابدارن نیز به دنبال آموزش جامع استفاده از نرم افزار حقوق و دستمزد اکسل می باشند. برخی از آنها برای آموزش حسابداری زمان و هزینه زیادی را خرج می کنند، راه سریع تر و راحت تر برای حسابداری و کاربردهای آن، استفاده از نرم افزار حقوق و دستمزد اکسل می باشد.

نرم افزار حقوق و دستمزد اکسل

کاربردی بودن نرم افزار حقوق و دستمزد اکسل

دلیل کاربردی بودن نرم افزار حقوق و دستمزد اکسل و سرعت و دقت آن را می توان توابع آن دانست. توابع مربوط به حذف نمودن کاراکترهای ضروری، توابع تبدیل نمودن حروف بزرگ و کوچک، توابع دست یافتن به قسمت یک رشته، توابع جایگزین نمودن قسمتی از رشته متن، توابع مربوط به اطلاعات، توابع شرطی، توابع مربوط به محاسبات تاریخ و غیره از جمله توابع معروف موجود در اکسل می باشند که برای محاسبات مورد نیاز خواهند بود.

نرم افزار حقوق و دستمزد اکسل

اهمیت آموزش حسابداری با نرم افزار حقوق و دستمزد اکسل

این نرم افزار مهم در حسابداری، با ثبت داده ها و دسته بندی نمودن آنها کاربرد زیادی پیدا کرده است. هر فردی که قصد دارد حسابدار خوبی شود، باید شرط اصلی آن که فراگیری نرم افزار حقوق و دستمزد اکسل است را سپری نماید و قادر باشد از آن استفاده کند. تنها در این صورت است که می توان یک حسابدار موفق شد و به عنوان حسابدار جایی مشغول به کار شد. در واقع آموزش اکسل جزئی غیر قابل جدا شدن از حسابداری می باشد، زیرا در اکثر موارد لازم می شود صورت حساب های مالی را در این نرم افزار حقوق و دستمزد اکسل تنظیم نمود. در نتیجه همچنان محبوبیت این نرم افزار همچون قبل باقی است و در سراسر دنیا از آن استفاده می شود.

نرم افزار حقوق و دستمزد اکسل

نحوه کار با نرم افزار اکسل و آموزش آن

کار کردن با نرم افزار حقوق و دستمزد اکسل بسیار راحت است و آموزش آن زمان زیادی نخواهد برد. محیط این نرم افزار بسیار به ورد و دیگر نرم افزارهای آفیس شبیه می باشد، در نتیجه فردی که به ورد مسلط باشد به راحتی توانایی کار با نرم افزار حقوق و دستمزد اکسل را نیز خواهد داشت. تفاوت های میان آنها نیز به راحتی قابل آموزش و یادگیری می باشند.

دلیل دیگر برای موفقیت نرم افزار حقوق و دستمزد اکسل، جامع و کامل بودن آن است. اکسل پاسخ دهنده نیازهای پایه برای حسابداران می باشد و به آنها کمک می کند تا صورت حساب ها را به راحتی بدست آورند. پس برای یادگیری حسابداری، آموزش این نرم افزار یک جزء جدا ناپذیر می باشد. با آموزش حسابداری با نرم افزار حقوق و دستمزد اکسل این توانایی را به دست خواهید آورد تا حقوق و دستمزد را به راحتی محاسبه نمایید و از دیگر قابلیت های این نرم افزار نیز لذت ببرید.

نرم افزار حقوق و دستمزد اکسل

کاربردهای نرم افزار حقوق و دستمزد اکسل

 • قابلیت برقرار نمودن ارتباط در این نرم افزار با دیگر نرم افزارهای آفیس
 • قابلیت انعطاف پذیر بودن در این نرم افزار و تطابق بالا در آن
 • قابلیت پیش بینی نمودن روند مالی و نیز شبیه سازی در این نرم افزار
 • قابلیت تجزیه و تحلیل نمودن داده ها در اکسل
 • قابلیت تغییر دادن در فرمت نرم افزار اکسل
 • قابلیت استفاده راحت و ساده از آن
 • قابلیت بهینه نمودن زمان کار در این نرم افزار

امکانات نرم افزار حقوق و دستمزد اکسل

 • محاسبه دقیق حقوق و دستمزد که در کمترین زمان می توانید حقوق و دستمزد را به شکل دقیق محاسبه نمایید.
 • می توان مساعده های پرداخت برای کارمندان را ثبت و در لیست های مربوط به حقوق و دستمزد درج کرد.
 • در صورتی که وامی برای کارکنان قابل پرداخت باشد، با نرم افزار حقوق اکسل قابل ثبت خواهد بود و در ضمن این امکان وجود دارد که اقساط آن به شکل اتوماتیک کسر گردد.
 • می توان اضافه کار و مبلغ آن برای هر ساعت اضافه کاری را با این نرم افزار حقوق و دستمزد اکسل محاسبه نمود.
 • می توان تمام آیتم های مربوط به حقوق و دستمزد را در فیش حقوقی و لیست های آن درج کرد.
 • می توان فیش حقوقی را برای کارمندان چاپ نمود.
 • می توان یک لیست هوشمند برای حقوق افراد در آن ماه ارائه داد.
 • می توان مرخصی های کارکنان و میزان استفاده شده یا نشده آنها را با این نرم افزار حقوق و دستمزد اکسل محاسبه نمود.
 • این قابلیت وجود دارد که برای افرادی که تحت بیمه و مالیات نیستند، این موارد را در لیست حقوقی آنها درج نکرد.
 • می توان لیستی تهیه کرد که به راحتی قابل ارائه به بانک باشد.
 • در نهایت علاوه بر حقوق، میزان عیدی و پاداش و دیگر موارد این چنین نیز با این نرم افزار حقوق و دستمزد اکسل قابل محاسبه می باشد.

نرم افزار حقوق و دستمزد اکسل

نرم افزار حقوق و دستمزد آنلاین فینتو

اشتراک گذاری:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا